Інформація щодо нового типу коронавірусу

КОРОНАВІРУС

Коронавірус передається краплинним та контактним шляхом.
Вірус не циркулює у повітрі. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань від хворого - це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь поруч із інфікованим на відстані 1,5-2 метри. На поверхнях вірус може жити близько 3 години. Тому так важливо дезінфікувати поверхні та ручки дверей.
Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей, через руки, після торкання до тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів, що забруднені виділеннями із дихальних шляхів хворого чи  інфікованого.

Рекомендації, як убезпечити себе від зараження:

1. Ретельно і часто мийти руки з милом чи обробляйте антисептиком.
Миття рук з милом тривалістю 20 секунд, вода має бути теплою.
Обов'язково мити руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету.
Обробка рук спиртовмісним антисептиком, хлоргексидином або стеріліумом 3 мл розчину тривалістю 30 с. Особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду).
2. Уникайте скупчення людей.
3. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
4. Використовуйте захисну маску, якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми ( кашель, нежить).

Як знизити ризик інфікування коронавірусом?

1. Мийте руки з милом (мінімум 20 гр. С.) або дезінфекційними засобами із вмістом спирту.
2. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку і мийте руки.
3. Тримайтеся на відстані від людей, у яких кашель або підвищена температура.

Як захистити інших від інфікування?

1. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя.
2. Одразу викидайте використану серветку і закривайте кришку смітника.
3. Регулярно мийте руки під час догляду за хворим, а також після кашлю та чхання.

Чи варто надягати медичну маску?

1. Якщо у вас є респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання.
2. Якщо ви надаєте допомогу особам із респіраторними симптомами.
3. Не потрібна, якщо немає респіраторних симптомів.
4. Медичні працівники мають надягати респіратори.

Коли використовувати медичну маску?

1. Якщо ви здорові, вам потрібно носити маску, тільки якщо ви доглядаєте за людиною з підозрою на інфекцію COVID-19.
2. Надягайте маску, якщо ви кашляєте і чхаєте.
3. Маски ефективні лише в поєднанні з обробкою рук за допомогою спиртовмісних засобів або миття рук водою  з милом.
4. Якщо ви носите маску, ви повинні знати, як її правильно використовувати й утилізувати.

Як надягати, використовувати, знімати і утилізувати маску?

1. Перед тим, як надіти маску, вимийте руки із засобом на спиртовій основі або милом.
2. Покрийте рот і ніс маскою і переконайтеся, що між вашим обличчям і маскою не виникає прогалин.
3. Не торкайтеся руками зовнішньої поверхні маски під час її використання; якщо зробили це, протріть руки засобом на основі спирту чи  вимийте з милом.
4. Замініть маску новою, як тільки вона стане вологою, і не використовуйте повторно.
5. Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні – зніміть маску за гумки; негайно викиньте у закритий контейнер; протріть руки засобом на основі спирту чи вимийте з милом.

Як залишатися здоровим під час подорожі?

1. Уникайте подорожей, якщо у вас гарячка і кашель.
2. Якщо у вас гарячка, кашель і утруднене дихання, зверніться до лікаря якомога раніше.
3. Якщо вам стає погано під час подорожі, повідомте про це екіпаж та зверніться до лікаря.
4. Якщо ви звертаєтеся по медичну допомогу, повідомте лікаря про свої попередні подорожі.
5. Уникайте тісного контакту з людьми, у яких гарячка та кашель.
6. Часто знезаражуйте руки засобом на основі спирту або мийте з милом.
7. Не торкайтеся очей, носа чи рота.
8. Їжте тільки добре приготовану їжу.
9. Не плюйте в громадських містах.
10. Уникайте тісних контактів із тваринами.

Безпека харчових продуктів.

1. Навіть у районах, постраждалих від епідемій, м’ясні продукти можна вжити за умови правильного приготування.
2. Використовуйте різні дошки для подрібнення та ножі для сирого м’яса та вареної їжі.
3. Мийте руки між обробкою сирої та вареної їжі.