Навчальний процес

Концепція роботи дошкільного закладу №З6 "Сонечко"

З метою здійснення глобальних підходів у формуванні особистості через екологічне спрямуванні поставити за основу:

1. Забезпечення засобами формування у дошкільників екологічної свідомості, гармонійного розвитку дитини: фізичного, вольового, морального, емоційного та інтелектуального.

2. Формування особистості кожної дитини індивідуалізацією освітньо - виховної роботи з врахуванням статєвих відмінностей, нахилів та уподобань, життєвого досвіду кожного вихованця.

3. Реалізація системного, цілісного комплексного підходу до дитини, при організації її життєдіяльності в сім'ї і дитячому садку шляхом забезпечення психолого - педагогічного всеобучу батьків, просвітницької роботи з дорослими по вихованню у них екологічної культури та умінні надати її дітям.

4. Планомірна і повсякчасна інтеграція сімейного і суспільного виховання, тісна співпраця дитячого садка і сім'ї, яка грунтується на взаємодії і рівноправному партнерстві.

5. Вибір об'єктивних закономірностей психічного розвитку дошкільняти, їх вікової динаміки за основну точку відліку в організації освітньо - виховної роботи.

Мета нашої роботи - забезпечити цілісний розвиток особистості дитини, зокрема, засобами екологічного виховання та навчання:

1. Формувати в дошкільнят елементи наукових знань про основні екологічні чинники в розвитку живої природи та очевидні зв'язки й залежності в ній.

2. Виховувати в дітей доцільну любов до природи, вміння дбати про рослини й тварин, непримиренне ставлення до їх безглуздого використання.

3. Розвивати вміння класифікувати об'єкти живої природи на основі безпосереднього сприймання та аналізу зовнішніх ознак, способів взаємодії із середовищем та живлення.

4. Стимулювати допитливість та інтерес до пізнання природи.

5. Активізувати знання та практичний досвід дітей у різних видах діяльності.

6. Показувати дошкільнятам "живі барометри" - пристосування рослин і тварин до змін у неживій природі.

7. Ознайомити малят з перлинами народної мудрості на екологічну тематику.

8. Вчити правил поведінки в природі.

9. Вести просвітницьку роботу серед батьків, населення міста по вихованню екологічної свідомості.

Проте, найголовніше завдання на наш погляд - це формування постійної потреби в зміцненні й збереженні власного здоров'я та здоров'я інших людей.