Поради медичної сестри

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

щодо профілактики гострих респіраторних захворювань

Розпорядок дня.

Обов'язковим є проведення ранкової гімнастики, гігієнічних процедур, занять з фізкультури тощо. Дотримання санітарно - гігієнічних вимог (чистота, свіже повітря, правильно підібраний одяг дітей удома, на вулиці, заняттях відповідно до погодних умов) допоможе підвищити стійкість організму вашої дитини до застуди та грипу.

Збалансоване харчування.

Важливим чинником в оздоровленні дітей є оптимально збалансоване харчування. Повноцінний раціон має містити достатню кількість усіх необхідних для організму поживних речовин у правильних пропорціях. Надмірне вживання білкових продуктів може стати причиною ексудативного діатезу, а нестача білка спричиняє погіршення стану імунітету.

Процедури загартування.

Загартування як один з основних засобів профілактики ГРЗ забезпечує стійкість організму до несприятливого впливу фізичних чинників навколишнього середовища. Найпоширенішими природними засобами загартування є свіже повітря й вода.

Загартування повітрям (найчастіше холодним) є дуже розповсюдженим у профілактиці ГРЗ завдяки стимуляції реакції імунітету. Дієвими засобами загартування повітрям є перебування дітей на свіжому повітрі ( не менше 3,5 годин) та повітряні ванни. Загартування повітряними ваннами необхідно проводити у приміщенні, завчасно понизивши температуру повітря у ньому до 18 - 20  градусів C. Перша повітряна ванна має тривати від 3 до 5 хвилин. Час кожної наступної процедури необхідно збільшувати на 3 - 5 хвилин.

Вживання фіточаїв.

Ефективним методом профілактики захворювань органів дихання є вживання рослинних чаїв. Таку профілактику доцільно проводити раз на день протягом місяця, особливо в осінньо -  зимовий період. У період епідемії ГРЗ рекомендовано використовувати відвари трав відхаркувальної та протизапальної дії.

Дієвим засобом профілактики є  також полоскання горла після сну настоями лікарських трав (ромашки,  шавлії, календули, евкалипту), часнику (очищує кров, убиває мікроби), розчином соди та йоду.

Дихальна гімнастика.

Підвищити імунітет дитячого організму також допоможе дихальна гімнастика. За допомогою спеціальних вправ діти навчаються правильно дихати через нос, розвиваючи верхнє, середнє та нижнє дихання.