Сторінка фізінструктора

Основні показники здорового способу життя родини. Переходимо за посиланням!

Спортивний куточок вдома. Переходимо за посиланням!

Орієнтовний комплекс ранкової гімнастики для виконання вдома. Переходимо за посиланням!

Правильна постава - запорука здоров'я. Переходимо за посиланням!

Гігієнічні навички дітей дошкільного віку. Переходимо за посиланням!

Фізичне виховання підростаючого покоління є одним із найважливіших напрямів сучасної дошкільної освіти.

Воно спрямовується на:

збереження і зміцнення здоров'я дошкільників;
своєчасне формування у них життєво важливих рухових умінь і навичок;
розвиток фізичних якостей;
забезпечення належного рівня фізичної підготовленості й фізичної культури взагалі;
ознайомлення із будовою і основними функціями свого тіла;
виховання стійкого інтересу до рухової активності;
вироблення звички до здорового способу життя.

З огляду на зазначене, діяльність дошкільного навчального закладу спрямовується на збереження, зміцнення й відновлення фізичного, психічного і духовного здоров'я дітей, забезпечення їх своєчасного та повноцінного, гармонійного фізичного розвитку з перших років життя.

Фізичне виховання дитини дошкільного віку - це єдина, цілісна система оздоровчо - виховних заходів у режимі роботи дитсадка. Серед них досить вагому роль відіграє як стандартне, так і нестандартне обладнання, спрямоване на те, щоб навчити дитину керувати своїм тілом, допомогти ій своєчасно оволодіти життєво необхідними видами рухів для силових вправ та естафетних змагань. Вони сприяють розвитку окоміру, координації, ритмічності й узгодженості рухів, орієнтуванні у просторі, сили, спритності, вихованню упевненості в собі.

Одним з напрямків нашої роботи є розвиток фізичних умінь та навичок дошкольнят за допомогою вправ та ігор з м'ячем, постійним супутником дитячих забав, катання на велосипедах, велотренажерах, бігових доріжках, гімнастичних стінках. Для ефективного та емоційного проведення роботи з фізичного виховання виготовляється і використовується нестандартне фізкультурне обладнання.

Дії та вправи з м'ячем різного розміру потребують роботи пальців рук, що водночас дає поштовх розвиткові мовлення, інтелекту. Кидаючи й ловлячи м'яч, дитина діє обома руками, а відтак гармонійно розвиваються центральна нервова система й увесь організм. До того ж значне навантаження під час ігор та вправ отримують усі групи м'язів тулуба, ніг та рук.

Завдяки особистісно орієнтованому підходу до малят, врахуванню їхніх індивідуальних особливостей досягаються успіхи в фізичному вихованні.